Division Results 2001-2010

[et_pb_section admin_label=”Section” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_header admin_label=”Fullwidth Header” title=”Division Results 2001-2010″ background_layout=”light” text_orientation=”center” header_fullscreen=”off” header_scroll_down=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” content_orientation=”center” header_image_url=”http://seasidebeachvolleyball.com/wp-content/uploads/2016/11/chambervblogo.png” image_orientation=”center” custom_button_one=”off” button_one_letter_spacing=”0″ button_one_use_icon=”default” button_one_icon_placement=”right” button_one_on_hover=”on” button_one_letter_spacing_hover=”0″ custom_button_two=”off” button_two_letter_spacing=”0″ button_two_use_icon=”default” button_two_icon_placement=”right” button_two_on_hover=”on” button_two_letter_spacing_hover=”0″] [/et_pb_fullwidth_header][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”center” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” text_text_color=”#000000″]

2010 Open Division – Men
Year Name Name Place
2010 Jesse Rambis Ed Ratledge 1st
Jon Mesko Evan Engle 2nd
Conner Hastings Andy McGuire 3rd
Daniel Casey Sean Casey 3rd
5th
5th
2010 Open Division – Women
Year Name Name Place
2010 Paige Jenson Christal Engle 1st
Wendy Stammer Pat Keller 2nd
Cayley Thurlby Traci Weimer 3rd
3rd
5th
5th
2009 Open Division – Men
Year Name Name Place
2009 Sean Casey Dan Casey 1st
Brad Griffith Dan Fisher 2nd
Chris Hannamann Chris Littleman 3rd
Derek Olson Dennis Zukhov 3rd
Scott Behrbaum Jeremy Irey 5th
Dan Neiman Adam Renfree 5th
2009 Open Division – Women
2009 Name Name Place
Wendy Stammer Pat Keller 1st
Kelly Rowe Carrie Wright 2nd
Brandi Travess Bri Murray 3rd
Ariana Greer Jenee Gilliam 3rd
Kasey Cordell Ashley Jense 5th
Aurora Skarra-Gallagher Selene Teitelbaum 5th
2008 Open Division – Men
2008 Name Name Place
John Moran Eyal Zimet 1st
Scott Behrbaum Jeremy Iry 2nd
Dana Camacho Chris Hannemann 3rd
Brian Chapman Myke Bruning 3rd
Joe Tassia Chris Littleman 5th
Mike Thornton Matt Mueller 5th
2008 Open Division – Women
2008 Name Name Place
Barb Bellini Joanne Ross 1st
Elizabeth Pajanu Kelly Weiss 2nd
Brianna Murray Wendy Stammer 3rd
Leilani Kamahoahoa Catherine Mintz 3rd
Tarah Pond Angela Hall 5th
Chastity Nobriga Adrenne Resuello 5th
2007 Open Division – Men
2007 Name Name Place
Dana Camacho Chris Hanneman 1st
Scott Behrbaum Jeremy Iry 2nd
Scott Emslie Ryan Causey 3rd
Brian Chapman Myke Bruning 3rd
Matt Carere Sean Casey 5th
Matt Mueller Joe Tassia 5th
2007 Open Division – Women
2007 Name Name Place
Jo Ross Barb Bellini 1st
Jana Monello Ilga Celmins 2nd
Wendy Stammer Gayle Stammer 3rd
Brandi Travess Bri Murrey 3rd
Angie Hall Tarah Pond 5th
Ariana Greer Jenee Gilliam 5th
2006 Open Division – Men
2006 Name Name Place
Dana Camacho Chris Hanneman 1st
Matt Carere Sean Casey 2nd
Scott Emslie Ryan Causey 3rd
Adam Renfree Dan Neiman 3rd
Aaron Hansen Scott Behrbaum 5th
Jeremy Tony 5th
2006 Open Division – Women
2006 Name Name Place
Jana Menello Kim Keifer 1st
Amanda R Gale Stammer 2nd
Bri Murray Jill Jackson 3rd
Brandi Travess Leah Ripple 3rd
Angela Hall Tarah Pond 5th
Rachelle Thomas Jennifer 5th
2005 Open Division – Men
2005 Name Name Place
Scott Emslie Ryan Causey 1st
Adam Renfree Dan Neiman 2nd
Aaron Hansen Eric Adams 3rd
Kjell Nilssen Tate Walthall 3rd
Brian Chapman Jeremy Irey 5th
Owen McKibben Tony Zapata 5th
2005 Open Division – Women
2005 Name Name Place
Ilga Celmins Jana Menello 1st
Jill Jackson Wendy Stammer 2nd
Carol Lambert Lynda Johnson 3rd
Angela Spoja Leah Ripple 3rd
Bri Murray Niki Smith 5th
Leilani Kamahoahoa Federica 5th
2004 Open Division – Men
2004 Name Name Place
Brian Chapman Dan Fisherman 1st
Ryan Morgan Mike Thorton 2nd
David Swatik Matt Unger 3rd
Jose Rios Joe Satos 3rd
Chris Hanneman Scott Behrbaum 5th
Kjell Nilssen Tate Walthall 5th
2004 Open Division – Women
2004 Name Name Place
Gayle Stammer Leal Fresenia 1st
Cheri Boyer-Fitzner Meri-de-Boyer 2nd
Karrie Poppings Lia Young 3rd
Carol Lambert Leah Ripple 3rd
Jana Monello Jill Jackson 5th
Kim Kiefer Sarah Jones 5th
2003 Open Division – Men
2003 Name Name Place
Dan Camacho Evan Silberstein 1st
Kjell Nilsson Tate Walthal 2nd
Jesse Brown Aaron Hansen 3rd
Brian Chapman Art Brown 4th
2003 Open Division – Women
2003 Name Name Place
Jana Monello Jill Jackson 1st
2002 Open Division – Men
2002 Name Name Place
Kjell Nilsson Tate Walthal 1st
Matt Mueller Scott Berhbaum 2nd
Jesse Brown Aaron Hansen 3rd
Rus Ripple Derrik Stratton 4th
2001 Open Division – Men
2001 Name Name Place
Paul Boyd Adam Jewell 1st
Dan Fisher Matt Riley 2nd
Collin Smith Canyon Ceman 3rd
Dave Smith Nick Hanneman 4th
2001 Open Division – Women
2001 Name Name Place
Wendy Stammer Gayle Stammer 1st
Michelle Morse Liz Pagano 2nd
Mira Sanchez Wendy Martin 3rd
Tami Jurgensen Kim Finkle 4th

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]